Jelenleg tizenöt malacot tartanak. Ebből tizenkettőt hamarosan eladnak, ezek árából takarmányt vesznek, illetve újabb harminc disznót vásárolnak. Az állományból megmaradt három anyakocát elletik. Az alomból újabb családok fognak kismalacokhoz jutni, egy-egy családhoz 2-3 állat jut. Az így bekapcsolódott családoknak vállalniuk kell, hogy az egyik disznót elletik és abból, ugyanúgy, ahogy ők bekapcsolódtak, újabb családoknak juttatnak növendék állatot. (A másik állattal úgy tesznek, ahogy szeretnének, levághatják, eladhatják.)
A program természetesen ezen a ponton sem csak a fizikai gazdálkodásról szól. A bevont újabb családokat a már tapasztalatot szerzett gazdálkodók mentorálni fogják (ez a módszer az alapja a bagi telepen folyó munkának más téren is), illetve segítenek egymásnak ólat építeni, adott esetben eladni az állatot.
A másfél éves működés megmutatta a bagiaknak, hogy érdemes tervezni, így bővülésre készülnek. A tervek között szerepel újabb ólak építése, egy vágópont létesítése, sőt, felmerült egy tanya megszerzésének az ötlete is. A malacbiznisz kiindulását adó Kiskert programból azonban nemcsak disznókra futotta: mások szárnyasokkal kezdtek el foglalkozni, ebbe tizenöt családot vontak be.