Kell egy stratégia...

Közösségeink, amelyekben aktívan tevékenykedünk, különböző időpontokban létesültek, teljesen eltérő háttérrel és adottságokkal. Mégis nagyon sok hasonlóság van köztük és sok esetben hasonló problémák, megoldásra váró helyzetek merülnek fel. Egy ilyen felmerülő és megoldást igénylő helyzet adódik akkor is, mikor már túl vagyunk rengeteg megbeszélésen, sok-sok tervezésen és mögöttünk van már jó pár megvalósított esemény is. Elkezdtünk már növekedni, emberek érdeklődnek és csatlakoznak hozzánk, egyre több irányban indulunk el és egyszer csak felmerül bennünk a kérdés, hogy hogyan és merre tovább?
Jó lenne egy olyan stratégia, amely segítene dönteni ezekben a kérdésekben?
Nem, ezt nem tudjuk számotokra nyújtani.
A stratégiai gondolkodás fejlesztésében, egy olyan gondolkodás és megközelítés megismerésében tudunk segíteni, amely az alábbi kérdésre adhat választ.
Hogyan tudjuk elképzeléseinket, vágyainkat előbb célokká, majd megvalósításokká alakítani?
Egy olyan hétvégére hívunk meg Hosszúheténybe 2015. január 17-18.-án, ahol végigjárunk egy utat, amely során minden közösség megtalálhatja a saját válaszait az alább feltett kérdésekre.
Mi jelenti számunkra a fejlődést, kibontakozást? Képesek vagyunk ezt meghatározni, megnevezni?
Milyen eszközökre, erőforrásokra van szükségünk az eléréséhez?
Milyen stratégiákat, részegységeket, kereteket célszerű meghatározni?
Hogyan tudjuk formába önteni, leírni ezt a saját adottságokra, közösségünkre vonatkoztatva?
Milyen (rész)stratégiákban érdemes gondolkodni (marketing stratégia, jogi stratégia, terjeszkedési stratégia, humán erőforrás stratégia, pénzügyi stratégia, stb), és ezeket hogyan lehet összehangolni egy egésszé?
Mire kell odafigyelnünk, hogy később is (1, 2, 5 év múlva) végig tudjunk menni ezen a folyamaton az aktuális megoldandó problémáink figyelembe vételével?
Ezen kívül szó esik majd néhány készségről és módszerről, melyek elengedhetetlenek egy sikeres közösség működtetéséhez.
Mint például:
- Problémamegoldási folyamatok, módszerek.
- Kommunikációs, konfliktuskezelési módszerek.
- Felelősségvállalás.
- Önismeret.
- Motiváció-önmotiváció.
A jelentkezőket elsősorban azokból a közösségekből várjuk, akik túl vannak első sikereiken és kudarcaikon, és azt érzik, hogy a közösségben munkálkodó embereket és a tevékenységi irányokat szeretnék harmonikus egységbe hangolni.
Jelentkezéseteket december 17-ig várjuk.
Jelentkezés e-mailben: hajduzoltan76@gmail.com
Egyéb információ: +36 30 5406262 (Hajdú Zoltán)